Jak vyhrát ve Sportce [2024] a proč to nejde lehce

Jak vyhrát ve Sportce? Sportka je loterií, která má opravdu dlouhou tradici a své naděje či sny k ní upínali již naši rodiče a prarodiče.

Vzrušení ze hry a vidina tučné výhry jsou motivací, která spolehlivě funguje i více než 60 let po prvním losování. Popularita Sportky proto nikterak neklesá, právě naopak.

Další věcí, která se v žádném případě nezměnila, je touha hráčů nalézt způsob, který jim zajistí výhru.

 Jak vyhrát ve Sportce? Tuto otázku si pokládá již několik generací hráčů. Existuje na ní odpověď?

 

Loterie Sportka a její dlouhá historie

Loterie Sportka provozovaná společností Sazka spatřila světlo světa na Velikonoční pondělí roku 1957.

Sazka logo

Tehdejší stát chtěl jejím prostřednictvím uspokojit touhu lidí po sázení a také získat peníze na financování sportu.

Vytvoření číselné loterie bylo názorovou obrátkou o 180°, neboť o několik let dříve zakázal tehdy existující loterie.

Jednak se tím odstřihnul od potenciálního zdroje příjmů a „zadělal si“ i na další problémy, neboť logicky vznikl černý trh se sázením.

Loterie Sazka Sportka byla vytvořena podle německého vzoru a její princip zůstal v podstatě nezměněn, byť k jistým úpravám samozřejmě v průběhu let docházelo (typicky zavedení dodatkového čísla nebo jackpotu).

Co se však měnilo dramaticky byly výše výher. V roce 1957 byla hlavní výhrou částka 40 tisíc korun, v roce 2013 padl superjackpot ve výši téměř 400 milionů korun.

A právě tyto příběhy a lidé, kteří vyhráli ve Sportce v minulosti, jsou inspirací pro statisíce sázkařů, jež se snaží vydat se v jejich stopách.

Z logiky věci ale plyne, že to není nic jednoduchého a bez notné dávky štěstí se člověk rozhodně neobejde. Je ale možné jít tomu štěstí alespoň trochu naproti?

 

Loterie Sportka a princip jejího fungování

Základní princip loterie Sazka se nezměnil od doby jejího vzniku.

Ze 49 čísel v osudí je losováno 6 výherních čísel a jedno dodatkové. Z výhry se může radovat každý hráč, který z nich uhodl alespoň 3.

výhra_Sportka

Pro ty, kteří se nechtějí trápit matematickými a statistickými výpočty lze uvést, že pravděpodobnost toho, že hráč uhodne všechna tažená výherní čísla – a tedy ukáže ostatním jak vyhrát ve Sportce jackpot – činí 1 ku 6 991 908.

Pokud by měl kromě šesti výherních čísel uhodnout i sedmé dodatkové a sáhnout si na tzv. superjackpot, bude muset porazit dokonce pravděpodobnost ještě desetkrát nižší, tj. 1 ku 69 919 080.

Z výše uvedeného je patrné, že to, jak vyhrát ve Sportce, není vůbec snadné a jen těžko lze sázení brát jinak, než jako čistou zábavu (to ostatně platí pro všechny hazardní hry).

Na druhou stranu platí, že zcela bez šance je pouze ten, kdo si nevsadí vůbec.

Pro úplnost uveďme ještě pravděpodobnosti dalších výher.

Druhé pořadí (ve skutečnosti třetí po superjackpotu a jackpotu), tj. správně uhodnutých 5 výherních čísel a jedno dodatkové, je 1 ku 1 165 318.

Třetí pořadí (5 uhodnutých výherních čísel) má pravděpodobnost 1 ku 28 422, čtvrté (4 uhodnutá výherních čísla) má pravděpodobnost 1 ku 516 a nakonec páté pořadí (3 uhodnutá výherní čísla) má pravděpodobnost „přijatelných“ 1 ku 28.

I když jsou uvedená čísla a informace pro laika většinou poněkud abstraktní, fakt, že šance na zbohatnutí není příliš velká, je z nich poměrně dobře patrný.

Lze tedy udělat něco proto, aby bylo možné odpovědět na otázku jak vyhrát ve Sportce jinak, než bezmocným pokrčením ramen?

Lze zvýšit pravděpodobnost výhry ve Sportce?

Na nejrůznějších webech nebo YouTube kanálech můžete nalézt nepřeberné množství „zaručených“ tipů na to, jak vyhrát ve Sportce.

Lidé, kteří je prezentují, se často rádi zaklínají tvrzeními typu „známý matematik prozradil…“ nebo „matematik vymyslel způsob jak…“

Všechny tyto rady mají jedno společné: jedná se o naprosté nesmysly. V lepším případě slouží majitelům webu pouze jako tzv. clickbait, tj. návnada na návštěvníky.

Z nich potom inkasuje peníze z reklamy, kterou jim zobrazuje. V tom horším případě si za podobné „zaručené tipy“ nechávají dotyční platit.

Matematická a fyzikální realita je ale neúprosná, zkrátka neexistuje žádný způsob, jak uhodnout čísla v loterii s jistotou předtím, než dojde k losování.

Jak vsadit sportku-tiket

A co víc, není ani možné určit čísla, která padnou s větší pravděpodobností než ostatní. Jednoduše proto, že žádná taková neexistují.

Každá kombinace šesti výherních a jednoho dodatkového čísla má stejnou pravděpodobnost toho, že bude vylosována.

Nezáleží na tom, zda jde o náhodný tip, datum vašeho narození nebo postupku od jedné do šesti.

Z předchozího odstavce mimo jiné plyne i to, že ani tipy na to, abyste sázeli čísla, která se v posledních tazích nevyskytovala nebo naopak ta, která se vyskytovala často, případně vyšší nebo nižší čísla apod., vám nebudou užitečné.

Matematiku zkrátka nelze přelstít.

Buďte si jistí, že pokud by matematika a statistika takovou možnost nabízely, žádní matematici by již nebyli, neboť by všichni leželi pod palmou a usrkávali koktejl.

Zaručený způsob jak vyhrát ve Sportce prostě neexistuje.

Z předchozího odstavce tedy plyne, že příliš mnoho možností, jak zvýšit pravděpodobnost své výhry, opravdu není.

Existuje v zásadě pouze jeden jediný realistický přístup: vsadit vícero kombinací.

To lze udělat dvěma způsoby, buď vsadíte více tiketů „ručně“, tj. buď jako náhodný tip nebo podle nějakého vašeho osobního klíče, anebo jako tzv. systémovou (někdy též systematickou) sázku.

Ta spočívá v tom, že zadáte určitý počet čísel a systém z nich vytvoří všechny možné kombinace.

Těch je ovšem opravdu hodně a taková sázka může být hodně drahou záležitostí. Bude tím dražší, čím vyšší bude počet čísel, ze kterých se budou kombinace tvořit.

Další rady

Přes všechno výše uvedené je však na místě říct, že existují určité postupy, které je na místě dodržovat.

Tím prvním je sázení plného tiketu (s tímto bonusem 220 Kč máte tiket zdarma).

Důvod je prostý: pouze s ním máte totiž šanci na superjackpot.

A pokud se rozdíl v ceně nekompletního a kompletního tiketu počítá na desetikoruny, zatímco výhry se mohou lišit v řádu stovek milionů korun, byla by hloupost to při sázení nezohlednit.

Otázkou pak je, zda sázet pokaždé, nebo pouze v případě, kdy je ve hře opravdu zajímavý jackpot.

V tomto ohledu asi záleží na každém sázkaři, zda by se spokojil v případě úspěchu se statisícovou výhrou, anebo razí heslo „když už, tak už“.

Jak vyhrát ve Sportce aneb zaručená rada na konec

V posledním odstavci se pokusíme v jistém smyslu popřít vše, co bylo až doposud řečeno.

Stoprocentní způsob jak vyhrát ve Sportce samozřejmě existuje, jen je třeba loterii vnímat jinak, než jako zdroj příjmů. Je potřeba změnit přirozené myšlenkové nastavení.

Hlavní pravidlo hazardu (a loterie Sportka není nic jiného) zní následovně: hrajte jen s těmi prostředky, které si můžete dovolit prohrát a hru vnímejte jako zábavu.

V případě, že budete loterii takto vnímat, máte vyhráno. Zábava a vzrušení ze hry by totiž měly být samy o sobě tím hlavním cílem každé hry a každého vyplnění tiketu.

Speciálně to bude platit ve chvíli, kdy si zvyknete, že budete každé losování sledovat s rodinou nebo přáteli.

Fakt, že se společně sejdete s lidmi, kteří jsou vám blízcí, a se kterými je vám dobře, je nezpochybnitelnou výhrou.

Zde máte 220 Kč až 300 Kč a vsaďte si!

Pokud máte alespoň trochu touhy riskovat a můžete si to dovolit, vsaďte si. Fakt, že neexistuje zaručený způsob jak vyhrát ve Sportceby vás od toho neměl odradit.

Opakujte si, že Sportka je zábava. A k tomu, abyste si jí užili, nemusíte hned vyhrát 200 milionů. Pamatujte, že jediný člověk, který je zcela bez šance na výhru je ten, který si vůbec nevsadí.

Využijte loterijní bonusy:

  1. Sporka bonus 220 Kč zdarma
  2. Eurojackpot 220 Kč zdarma

Alternativou ke Sportce je druhá největší online loterie Korunka.

Ta nyní nabízí zdarma 300 Kč (ZDE), za které si můžete vsadit ještě dnes a vyhrát až 20 mil. Kč.

bonus 300 Kč Korunka

Můžete také využít dalších 3000 Kč, jenž dostanete k vašemu prvnímu vkladu.

🔥TIP: ONLINE SÁZENÍ S NEJLEPŠÍMI BONUSY ZDARMA🔥
👉 Prohlédněte si výhody nejlepších online kasin a sázkových kanceláří v ČR a zahrajte si nyní
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

👉 Získejte nejlepší bonusy a volná zatočení zdarma ještě dnes
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

👉 Vsaďte si za cizí peníze v číselné loterii a vyhrajte miliony. Teď s bonusem 300 Kč zdarma.
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.

Nová online casina
Vstupní bonus 5000 Kč + 100 FREE SPINŮ ZDARMA (100 volných zatočení zdarma za registraci)
Vstupní bonus 50000 Kč + 50 FREE SPINŮ ZDARMA (50 volných zatočení zdarma za registraci + věrnostní bonusy)
Vstupní bonus 600 Kč + 500 Kč za registraci ZDARMA (600 Kč uvítací bonus bez rizika + 400 free spinů a 100 Kč sázka zdarma za registraci a ověření účtu)
Vstupní bonus 10000 Kč + 200 FREE SPINŮ ZDARMA (200 volných zatočení nebo 200 Kč za registraci + 10000 Kč k prvnímu vkladu)
Vstupní bonus 15000 Kč + 150 FREE SPINŮ ZDARMA (50 volných zatočení zdarma za registraci + 100 volných zatočení za protočení 1000 Kč + věrnostní bonusy)
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. | © Copyright 2023 MAXITIP