9 nejvyšších výher v loterii ve světě [+300 Kč zdarma]

Jaká je nejvyšší výhra v loterii? Pravděpodobnost, že člověk vyhraje v loterii vysokou částku, je velmi nízká.

Přesto i nadále statisíce lidí každým rokem za loterie utratí částky o hodnotě milionů korun.

Díky jejich vkladu se stává, že jednou čas někdo opravdu vyhraje jackpot a obdrží tolik peněz, že už nikdy v životě nebude muset pracovat, pokud se tak rozhodne.

Devíti šťastlivcům se to povedlo a na účtu jim přistála nejvyšší výhra v loterii na světě!

Níže si můžete vyzvednout 300 Kč zdarma na loterii Korunka a zkusit vyhrát až 20 mil. Kč.

9 nejvyšších výher v loterii ve světě

 

9) Bonus: Nejvyšší výhra v loterii v České republice: 2,466 miliardy korun

Nejvyšší výhra v České republice by mnoha lidem stačila, a to i navzdory skutečnosti, že její částka nedosahuje na největší zahraniční (čtěte: americké) loterijní výhry.

Anonymní sázející z Pardubického kraje v květnu 2015 vsadil Eurojackpot za 60 korun a získal 2,466 miliardy korun.

Na jeho výhru nedosahuje ani nejvyšší výhra ze Sportky, která byla 400 milionů korun, a získal ji manželský pár z Chrudimska.

8) Výhra v loterii 685 milionů dolarů

Osmá nejvyšší výhra v loterii ve světě proběhla relativně nedávno, na začátku května 2021. Výhru 685 milionů dolarů získal sázející z Kalifornie.

7) Výhra v loterii 687,8 milionů dolarů

Někdy se stane, že se o jackpot podělí dva anebo více sázejících, kterým se podaří shodně uhádnout ta správná čísla.

To nastalo i 27. října 2018, kdy zvítězil jeden sázející z New Yorku a jeden z Iowy. Jackpot si tak rozdělili a každý z nich shodně získal stále úctyhodných 349,9 milionů dolarů.

6) Výhra v loterii 731,1 milionů dolarů

Podle dosavadních největších výher v loterii to vypadá, že kdo chce mít větší šanci na úspěch, měl by se odstěhovat do Spojených států amerických a začít sázet Powerball.

Právě z řad této loterie pochází nejvíce rekordních výher v řádu stovek milionů dolarů. 20. ledna 2021 sázející z Marylandu vyhrál 731,1 milionu dolarů, což byl shodou okolností první jackpot loňského roku.

5) Výhra v loterii 758,7 milionů dolarů

Mezi v pořadí čtvrtou a pátou nejvyšší loterijní výhrou v historii není zase tak velký rozdíl – „pouze“ 10 milionů dolarů.

V srpnu 2017 výhru získala tehdy třiapadesátiletá Mavis Wanczyková z města Chicopee ve státě Massachusetts.

Stejně jako více výherců, Wanczyková se rozhodla nečekat na dlouholeté vyplácení celé částky a místo toho dala přednost stále vysoké jednorázové sumě 480,5 milionů.

Dle slov výherkyně jako první udělala to, že zavolala do práce a sdělila, že končí.

4) Výhra v loterii 768,4 milionů dolarů

U sázení v loteriích je zvykem, že řada vítězů těch nejvyšších částek uspěje až ve zralejším věku, leckdy klidně poté, co sázeli celá desetiletí.

Někdy se však štěstěna usměje i na mladší sázející.

Dobrým příkladem je Manuel Franco z Wisconsinu, který v rámci loterie Powerball získal nejvyšší částku vůbec jako jednotlivec (výherci absolutního jackpotu si výhru rozdělili).

Powerball logo

Franco hrával loterii pravidelně od doby, kdy mu bylo 18 let, a 27. března 2019 získal 768,4 milionu dolarů.

Díky tomu se zařadil mezi nejmladší vítěze Powerballu, neboť mu v té době bylo pouhých 24 let!

Franco se ke své výhře vyjádřil následovně: „Připadá mi to jako sen. Bylo to úžasné, moje srdce začalo rychle bušit, krev pumpovat. Ječel jsem asi pět až deset minut. Můj táta hodně brečel,“ popsal zjištění, že v loterii zvítězil, mladý výherce.

3) Výhra v loterii 1,05 miliard dolarů

I třetí nejúspěšnější výherce získal peníze díky loterii Mega Millions. Stalo se tak v lednu 2021 a šlo o třetí nejvyšší výhru v americké loterii i v loteriích vůbec.

O výhru se přihlásil loterijní klub kraje Oakland a rozhodl se přijmout jednorázové vyplacení přibližně 776 milionů dolarů. To po zaplacení daní činilo zhruba 557 milionů dolarů.

2) Výhra v loterii 1,537 miliard dolarů

Ještě na větší částku, v přepočtu na jednoho člověka, si přišel vítěz rovněž americké loterie Mega Millions.

Mega Millions Loterie logo

Anonymnímu sázejícímu pocházejícímu ze státu Severní Karolína se 23. října 2018 povedlo vyhrát ohromujících 1,537 miliard dolarů. Šlo o druhou více než miliardovou výhru v historii.

1) Výhra v loterii 1,586 miliard dolarů

13. ledna roku 2016 se mohli radovat sázející v americké loterii Powerball, kteří vyhráli jackpot o hodnotě 1,586 miliard dolarů.

I když loterie výslednou částku rozdělila mezi tři vítězné tikety, pořád výherci obdrželi dostatek peněz, aby mohli spokojeně vyžít až do konce života a pravděpodobně při rozumném hospodaření zabezpečit i budoucí generace své rodiny.

Výherci jackpotu pocházeli ze států Kalifornie, Florida a Tennessee. Jako první se o svou výhru přihlásili manželé John a Lisa Robinsonovi z Tennessee.

Připadl jim podíl téměř 530 milionů dolarů a jak je v Americe zvykem, manželé si mohli vybrat, jestli chtějí po více let vyplácet celou sumu po menších částkách anebo dostat všechny peníze najednou s tím, že jim připadne menší jackpot.

Robinsonovi zvolili druhou variantu a obdrželi sumu 327,8 milionů dolarů.

Druhým vítězným párem byla tehdy sedmdesátiletá Maureen Smithová a její pětapadesátiletý manžel David Kaltschmidt.

Stejně jako Robinsonovi, i manželský pár z Floridy se rozhodl nechat si najednou vyplatit 327,8 milionů dolarů místo toho, aby peníze dostával postupně.

Jako poslední se o svou výhru až po šesti měsících přihlásili manželé Mae a Marvin Acostovi z Kalifornie a sdělili, že většinu peněz plánují věnovat do svěřeneckého fondu a nejrůznějším charitativním organizacím.

🔥TIP: ZKUSTE ŠTĚSTÍ S PENĚZI ZDARMA🔥
👉 Bonus zdarma 220 Kč na Sportku
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

👉 Bonus zdarma 220 Kč na Eurojackpot
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

👉 Bonus zdarma 300 Kč + 3000 Kč na loterii Korunka
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

👉 Bonus zdarma 300 Kč na online stírací losy
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

👉 Bonusy zdarma 500 Kč až 50000 Kč na sportovní sázky nebo online casino + volná zatočení na výherních automatech
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.
Hrajte zodpovědně.

Nová online casina
Vstupní bonus 5000 Kč + 100 FREE SPINŮ ZDARMA (100 volných zatočení zdarma za registraci)
Vstupní bonus 50000 Kč + 50 FREE SPINŮ ZDARMA (50 volných zatočení zdarma za registraci + věrnostní bonusy)
Vstupní bonus 600 Kč + 500 Kč za registraci ZDARMA (600 Kč uvítací bonus bez rizika + 400 free spinů a 100 Kč sázka zdarma za registraci a ověření účtu)
Vstupní bonus 10000 Kč + 200 FREE SPINŮ ZDARMA (200 volných zatočení nebo 200 Kč za registraci + 10000 Kč k prvnímu vkladu)
Vstupní bonus 15000 Kč + 150 FREE SPINŮ ZDARMA (50 volných zatočení zdarma za registraci + 100 volných zatočení za protočení 1000 Kč + věrnostní bonusy)
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. | © Copyright 2023 MAXITIP