10 nejvyšších výher ve Sportce [+220 Kč bonus]

Jaká byla nejvyšší výhra ve sportce? Zde najdete 10 nejvyšších výher, které padly v České republice. Kdo vyhrál miliony a co s nimi udělal se dozvíte zde.

Sportka patří mezi nejpopulárnější loterie v České republice. Každý týden se jí sázející mohou zúčastnit dvakrát, ve středu a v neděli, a příležitostně i potřetí v pátek.

Pro získání výhry je potřeba uhádnout aspoň tři čísla ze šesti, přičemž čím více čísel sázející uhádne, tím větší je jeho výhra. Pokud stejný počet čísel uhádne více lidí, získají stejnou částku.

Většina sázejících sice nikdy nedosáhne na nejvyšší výhry, ale pár šťastlivcům se to již v minulosti povedlo a mohou se pochlubit, že jim na účtu přistála jedna z nejvyšších výher ve Sportce!

Nejvyšší výhry v historii Sportky

nejvyšší výhra Sportka

10. nejvyšší výhra ve Sportce: 109 milionů korun

Desátá nejvyšší dosavadní výhra v dějinách Sportky putovala v roce 2014 k vítězi na Ostravsko. Kromě toho, že vítězná čísla výherce vsadil ve středu, o něm nic bližšího nevíme.

Na vině je mimo jiné to, že Sportka má ve zvyku věnovat pozornost výhercům větších částek, o nichž se toho můžeme dozvědět více.

9. nejvyšší výhra ve Sportce: 112 milionů korun

Výhru 112 milionů korun v roce 2003 získal výherce z Prahy. Další údaje o něm nejsou známé, ví se pouze, že jeho rekord od té doby zvládlo překonat hned několik dalších lidí.

8. nejvyšší výhra ve Sportce: 127 milionů korun

Je to vzácné, ale někdy se stane, že stejné číslo i u velkých výher uhádnou dva sázející a musí se následně o výhru podělit.

To se stalo v roce 2006, kdy si výhru 127 milionů korun rozdělili dva sázející Sportky. Místo plné částky tak každý z nich získal 63,5 milionů korun.

7. nejvyšší výhra ve Sportce: 148 milionů korun

Stejně jako v předchozím případě, i u výhry 148 milionů korun šlo o štěstí v neštěstí, protože stejná čísla uhádli dva sázející a výslednou částku si museli rozdělit.

Místo plné výhry tak každému z nich připadlo celkem 74 milionů korun, což je částka, která stále náleží mezi jedny z největších výher v historii Sportky.

6. nejvyšší výhra ve Sportce: 192 milionů korun

Šestá nejvyšší výhra ve Sportce je jen krůček od té páté. V roce 2020 ji získal muž z Ústeckého kraje, který se o výhru přihlásil necelý měsíc poté, co si vsadil správná čísla.

O výhru se dle svých slov plánoval podělit s rodinou. Tomu nasvědčovalo i to, že do Sazky dorazil s manželkou a výslednou částku si nechal poslat hned na několik bankovních účtů.

Na rozdíl od jiných výherců se nebál podělit o detaily o tom, jak výhru získal a jaké s ní má do budoucna úmysly.

výhra_Sportka

Přibližně čtyřicetiletý muž si vsadil vítězný tiket v pražské trafice během služební cesty. Čísla netipoval, vítěznou kombinaci – 10, 16, 28, 31, 33 a 49 – si nechal vygenerovat.

Vrátily se mu tak náklady, které za více let do Sportky vložil. Svěřil se totiž, že Sportku sází už přes dvacet let, a někdy podává i více tiketů najednou.

Kromě nejbližší rodiny, jejímž členům chtěl poslat na účty několik desítek milionů, měl muž v plánu věnovat část výhry spolkům na ochranu zvířat, které společně s manželkou již řadu let podporuje.

5. nejvyšší výhra ve Sportce: 195,1 milionů korun

S pátou nejvyšší výhrou v historii Sportky, která činí 195,1 milionů korun, by si tento výherce žijící v lokalitě Praha východ mohl v případě zájmu pořídit velmi slušné bydlení, ale přesto by to stále nestačilo na nákup těch nejdražších nemovitostí v ČR!

Zajímavé je, že naprostá většina nejvyšších výher ve Sportce pochází z posledního desetiletí.

Příčina je nasnadě – v dobách začátku Sportky podobně vysoké částky nebylo možné vyhrát, a tak i výhru několik desítek tisíc mohli sázející považovat za velký úspěch.

4. nejvyšší výhra ve Sportce: 201,3 milionů korun

O výherci nyní již v pořadí čtvrté nejvyšší výhry informací opět není známo příliš mnoho informací.

Na rozdíl od některých zahraničních států (jako jsou například Spojené státy americké), je totiž identita výherců loterie v ČR utajována.

V tomto případě se tedy ví pouze to, že výhru 201,3 milionů korun výherce z Ústecka získal v roce 2016.

3. nejvyšší výhra ve Sportce: 250 milionů korun

250 milionů korun je částka, která by s přehledem zvládla většinu obyvatel ČR zabezpečit na celý život. Relativně nedávno, na sklonku roku 2021, se ji povedlo získat neznámému výherci.

Jde o třetí nejvyšší výhru v historii této loterie. Pochopitelně platí, že výsledná částka nebyla konečná, protože výherce z ní musel zaplatit patnáctiprocentní daň.

I tak mu na kontě zbylo více než 210 milionů. Čísla, která mu výhru přinesla, byla 6, 13, 14, 15, 30 a 48. Výherce nicméně správně uhádl i číslo doplňkové hry Šance.

Zajímavostí je, že ačkoliv mnoho lidí stále preferuje podávat tikety Sportky osobně, třetí nejúspěšnější výherce si vsadil online.

Peníze mu tak Sazka mohla poslat na účet a nemusel kvůli jejich předání nikam cestovat. Jde zároveň o nejvyšší výhru ve Sportce získanou díky sázení přes internet.

2. nejvyšší výhra ve Sportce: 251 milionů korun

Jen „pouhý“ milion dělí druhou a třetí nejvyšší výhru. I druhá nejvyšší výhra pochází z nedávné doby.

V roce 2019 ji vyhráli manželé ze Středočeského kraje a domů si odnesli skoro 251 milionů. Oproti výherci z roku 2021 mají nicméně výhodu, že nemuseli platit patnáctiprocentní daň z výhry.

Tuto povinnost totiž Česká republika zavedla až od začátku roku 2020. Manželé to stihli takříkajíc na poslední chvíli – výhru si vyzvedli pouhé dva týdny před zavedením nové daňové povinnosti.

1. nejvyšší výhra ve Sportce: 400 milionů korun

Prozatím nejvyšší výhrou v historii Sportky, která funguje již od roku 1957, je téměř 400 milionů korun.

Jen pro představu, s průměrným současným platem 38 911 Kč by na podobnou částku člověk vydělával přibližně 856 let! A to ještě za předpokladu, že by ze své výplaty neutratil ani korunu.

Jinými slovy, naprosté většině lidí se o podobné částce může pouze zdát. Ne však manželskému páru z Chrudimska, který rekordní výhru získal v roce 2013.

I u nejvyšší výhry je na rozdíl od jiných známé, jak s ní výherci plánovali naložit.

Značnou část peněz měli v úmyslu věnovat na dobročinné účely, především na pomoc nemocným dětem.

Mezi jejich další plány patřily investice pro budoucí generace rodiny a zbytek peněz hodlali využít na splnění svých snů – konkrétně na cestování a pořízení hezkého bydlení.

Výhru získali díky náhodnému tipu a uhádli tak všech šest čísel i doprovodné číslo Šance – 5, 8, 15, 23, 37, 39, 42 a 6.

Jen pro zajímavost, pravděpodobnost, že člověk trefí všechna správná čísla, je 1 ku 6,7 milionům, a některé statistiky uvádějí, že daleko pravděpodobnější je, že do člověka udeří blesk!

🔥TIP: ZKUSTE ŠTĚSTÍ S PENĚZI ZDARMA🔥
1) Bonus zdarma 300 Kč + 3000 Kč na online číselnou loterii 
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

2) Bonusy zdarma 500 Kč až 50000 Kč na sportovní sázky nebo online casino + volná zatočení na výherních automatech
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.

Nová online casina
Vstupní bonus 5000 Kč + 100 FREE SPINŮ ZDARMA (100 volných zatočení zdarma za registraci)
Vstupní bonus 50000 Kč + 50 FREE SPINŮ ZDARMA (50 volných zatočení zdarma za registraci + věrnostní bonusy)
Vstupní bonus 600 Kč + 500 Kč za registraci ZDARMA (600 Kč uvítací bonus bez rizika + 400 free spinů a 100 Kč sázka zdarma za registraci a ověření účtu)
Vstupní bonus 10000 Kč + 200 FREE SPINŮ ZDARMA (200 volných zatočení nebo 200 Kč za registraci + 10000 Kč k prvnímu vkladu)
Vstupní bonus 15000 Kč + 150 FREE SPINŮ ZDARMA (50 volných zatočení zdarma za registraci + 100 volných zatočení za protočení 1000 Kč + věrnostní bonusy)
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. | © Copyright 2023 MAXITIP