15 tipů, kde a jak sehnat peníze

Kde a jak sehnat peníze? Věděli jste, že sehnat peníze nemusí být vůbec těžké? Podívejte se na nejlepší tipy, jak na to.

Otázka, jak sehnat peníze, je stále aktuální a řeší ji spousta lidí. Samozřejmě, obvyklou odpovědí je chodit do práce, ale to všichni vědí.

Co zato nemusí znát, jsou další způsoby, jak sehnat peníze, které nejsou tak časově náročné jako zaměstnání na plný úvazek.

Pochopitelně ne každému budou vyhovovat, ale více lidí je již v minulosti úspěšně vyzkoušelo, takže se nemusíte bát, že by následující tipy nefungovaly!

15 tipů, jak sehnat peníze

1. Zapojte se do placených výzkumů

I na českém trhu působí více společností, které nabízejí finanční odměny za výzkum trhu.

Jinými slovy, dostanete zaplaceno za vyplňování dotazníků, které se vás ptají na vaše názory či představují různé formy reklamy (letáky, videa) a chtějí vědět, jak na ně lidé zareagují ještě předtím, než je vypustí na trh.

Odměna za dotazníky se podle jejich délky a náročnosti pohybuje okolo pár desítek korun, takže touto činností sice nezbohatnete, ale dostanete příjemný přivýdělek.

A pokud byste si chtěli vydělat o něco více, lépe placené jsou telefonické či video průzkumy. Za jediný z nich je možné obdržet klidně několik stovek korun.

Získejte odměny s Toluna

Toluna logo

Toluna je online platforma, kde za vyplněné průzkumy a vaše hlasování či názory získáváte zajímavé odměny.

2. Jak sehnat peníze? Prodávejte věci na internetu

Pokud se vám doma povaluje spousta věcí, které již nepoužíváte, ale někdo jiný by o ně mohl mít zájem, neváhejte a prodejte je na internetu.

Existuje více stránek, kde můžete zpeněžit nejrůznější věci, od oblečení přes elektroniku až po věci pro děti. Prakticky cokoliv, co člověk vlastní, se dá také prodat.

Hojně využívanou stránku je v tomto směru Aukro, pro oblečení a módní doplňky Vinted, ale bazarů a jim podobných stránek při troše pátrání najdete ještě více.

Výhodou je, že si nejenom přivyděláte, ale také se vám doma uvolní tolik potřebný prostor.

3. Staňte se freelancerem

Práce jako freelancer je stále oblíbenější způsob, jak sehnat peníze.

Mnoho lidí ho preferuje, protože jsou díky němu pány svého vlastního času a mohou pracovat z pohodlí domova místo toho, aby museli každý den dojíždět do zaměstnání.

Jak sehnat peníze? Pracujte jako freelancer

Být freelancerem navíc nabízí mnoho různých způsobů výdělku, jako je například copywriting, grafický design, programování, editace videí, vytváření webových stránek a mnoho dalších.

Pochopitelně pomáhá, pokud plynule ovládáte cizí jazyk, díky tomu získáte přístup k většímu množství zakázek.

Na freelancery se zaměřují české i cizojazyčné portály, kde můžete svou práci nabídnout ostatním a v nejednom případě si i sami stanovit cenu, za jakou jste ochotní zakázku vyhotovit.

Práce freelancera může po stránce výše výdělků plně nahradit tradiční zaměstnání. Jde tedy o způsob, jak vydělat 1000 Kč denně, a klidně i více!

4. Podělte se o své znalosti

Poptávka po výuce předmětů a témat, jimž lidé nerozumí, je stále aktuální. Jestliže se v určité oblasti vyznáte a nevadí vám se o své znalosti podělit, můžete se stát lektorem.

Obdobně jako u práce freelancera existuje širší okruh témat, která můžete vyučovat, od klasických školních předmětů, jako je matematika či cizí jazyky, až po méně obvyklé obory typu tvůrčího psaní, hry na hudební nástroje, sportu a takto bychom mohli pokračovat hodně dlouho.

Jak sehnat peníze? Začněte učit

Je možné vyučovat z domu díky využívání komunikačních platforem, jako je Zoom či Skype, anebo se domluvit na osobní výuce.

Lektoři si v dnešní době účtují klidně několik stovek za hodinu lekce, může jít tedy o výrazný přivýdělek.

5. Pronajímejte místnost, auto nebo zahradu

Další způsob, jak vydělat peníze z domu, po vás nebude vyžadovat příliš mnoho snahy. Jestliže máte ve svém domově volnou ložnici, můžete ji začít pronajímat.

Oblíbenou možností je AirBnB, kdy se u vás střídají cestovatelé a platí vám za pobyt fixní částku stanovenou předem.

Anebo můžete zvolit variantu dlouhodobého pronájmu, která ovšem nemusí být tak lukrativní jako AirBnB.

Záleží na tom, kde bydlíte (turisticky žádané lokace jsou výnosnější) a také pochopitelně na tom, jak váš domov vypadá a co může ostatním nabídnout.

Pronajmout můžete také své auto a získat i několik desítek tisíc korun ročně.

jak sehnat peníze pronájmem zahrady

Peníze snadno seženete i pronajmutím svého pozemku či nevyužité zahrady turistům nebo karavanistům.

6. Starejte se o domácí mazlíčky

Máte rádi domácí mazlíčky, psy i kočky? V tom případě můžete spojit příjemné s užitečným a začít se o ně starat.

Mnoho lidí si rádo zaplatí někoho, kdo se o jejich domácí mazlíčky postará, zatímco jsou na dovolené anebo na služební cestě.

Někdy to znamená, že budete dočasně bydlet v jiném domově, jindy stačí párkrát za den zajít dané zvíře zkontrolovat.

Hlídání domácích mazlíčků nabízí více stránek, velmi populární je například web TrustedHousesitters, který je sice v angličtině, ale již na něm působí i Češi a můžete na něm najít práci v lokalitě, kde žijete.

7. Zúčastněte se soutěží

Pokud máte soutěživého ducha a jste tvořiví, můžete se zúčastnit literárních, uměleckých a jiných soutěží.

Některé soutěže nabízejí věcné ceny, ale najdou se i takové, které vám přinesou finanční odměnu. Jde o ideální variantu pro lidi, kteří by psali či kreslili tak jako tak, protože je to baví.

Není jediný důvod, proč váš koníček nezkusit zpeněžit, protože už dávno neplatí, že nemůžete vydělávat tím, co vás baví!

8. Jak sehnat peníze? Vezměte si půjčku

Řešíte, jak rychle sehnat peníze? Jedním z očividných řešení je vzít si půjčku.

Nevýhodou je, že půjčené peníze musíte pochopitelně vrátit a v nejednom případě i s menším či větším úrokem navíc. Je možné si půjčit buď od rodiny či přátel anebo zavítat do banky.

Pokud si půjčujete od vašich blízkých, předem se ujistěte, že jim peníze budete schopní včas splatit, jinak by to mohlo nenávratně poškodit váš vztah.

jak nejrychleji vydělat peníze

U bankovních půjček někdy můžete narazit na variantu první půjčky zdarma, což se vyplatí, protože u tohoto typu půjčky nenabíhají žádné úroky.

Většinou je podmínkou, že půjčené peníze musíte splatit do určité doby, například do čtrnácti dnů.

Půjčky zdarma zpravidla mívají menší hodnotu, nejvýše se pohybují okolo dvaceti až třiceti tisíc korun, což je také dobré vzít potaz, zejména pokud potřebujete větší množství peněz.

Sežeňte si peníze přes nejvýhodnější půjčku

Sežeňte peníze ještě dnes. Požádejte zdarma a nezávazně o rychlou půjčku do 10000 Kč nebo větší půjčku až do 2,5 mil. Kč.

9. Získejte odměnu za tip

Někdy není potřeba pracovat, abyste získali peníze. Můžete je dostat i díky šikovně načasovanému tipu.

Společnost Megamedia se věnuje umisťování reklam na volné plochy a ráda od vás přivítá doporučení na vhodnou nemovitost, kde by bylo možné reklamu umístit.

Pokud váš tip vyjde, můžete se těšit na odměnu od 200 korun výše.

10. Staňte se investorem

Investování je sice rizikový, ale potenciálně též velmi lukrativní způsob, jak sehnat peníze.

Dobrá zpráva je, že v dnešní době díky rozmachu investičních portálů nepotřebujete být odborník ani mít k dispozici obrovský počáteční kapitál, abyste se do investování mohli pustit.

jak nejrychleji vydělat peníze investováním?

Řada portálů investování zjednodušuje pro méně zkušené zákazníky a umožňuje jim začít investovat částky o hodnotě například jen několika stokorun.

Ať už se rozhodnete investovat kdekoliv, je vhodné zvolit více různých druhů investic (nemovitosti, kryptoměny, akcie firem, drahé kovy a další), protože tím snižujete riziko, že o peníze přijdete.

11. Vložte peníze na spořicí účet

Pokud investovat nechcete, protože se bojíte případné ztráty, ale zároveň nechcete, aby vám vaše úspory jen ležely doma či v bance, druhou variantou, jak peníze zhodnotit, je založení spořicího účtu.

Výnos z něj sice nebývá tak vysoký jako u jiných forem zhodnocení peněz, ale pořád vám postupem času na úsporách nabíhá určité procento navíc.

Jde o dlouhodobější způsob, jak sehnat peníze, neboť stejně jako u investování je i vedení spořicího účtu běh na dlouhou trať.

Jestliže tak potřebujete více peněz najednou, investování ani spořicí účet nejsou tou nejlepší možností.

12. Vsaďte si loterii zdarma

Nyní se již dostáváme do vod sice oblíbených, ale rizikovějších metod, jak sehnat peníze.

Zatímco u tradičního zaměstnání či práce freelancera jsou totiž výdělky takřka zaručené díky vaší píli a snaze, sázení je v prvé řadě založené na štěstí.

Pokud ale máte soutěživého ducha a loterie vás lákají, v ČR najdete více loterií, kde můžete hrát.

Jednou z nich je například loterie Korunka, na níž je pozitivní, že můžete sázet i menší částky (takže vás sázení nezruinuje) a navíc u některých her již dopředu vidíte, kolik byste mohli vyhrát v závislosti na výši vaší sázky.

Dalšími je např. Sportka nebo Eurojackpot.

Získejte 300 Kč na online loterii zdarma

bonus 300 Kč Korunka

Vsaďte si loterii za peníze, které dostanete zdarma za registraci. Vyhrát můžete až stamiliony korun.

Když to vyjde, máte po starostech. A když ne, neutratíte ani korunu z vašich peněz.

👉 Berte 300 Kč na loterii Korunka

👉 Získejte 220 Kč na Sportku

👉 Vezměte si 220 Kč na Eurojackpot

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.

13. Staňte se rentiérem za cizí peníze

Další možností získání peněz jsou stírací losy. A víte, že si je nemusíte kupovat?

Stačí využít nabídky 300 Kč zdarma a vybrat si online jakýkoli los.

Mega Rentiér

Zadarmo tak můžete vyhrát až 15 milionů nebo měsíční rentu ve výši 100 tis. Kč.

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.

14. Vyzkoušejte sportovní sázení s 2000 Kč zdarma

Další variantou, jak sehnat peníze a zároveň se pobavit u soutěžení, je sportovní sázení. Opět zde hraje roli míra náhody, ale ne tak silnou jako u loterií.

Výhra ve sportu Fortuna

Ti nejúspěšnější hráči jsou schopní analyzovat dosavadní výsledky týmů či jednotlivých sportovců a podle toho správně uhádnout, jak si povedou v budoucnu.

Sportovní sázení nabízí více internetových portálů, záleží tak jen na vás, jaký si vyberete.

⚽TIP: VSAĎTE SI ZA PENÍZE OD SÁZKOVÉ KANCELÁŘE⚽
👉 Vyzkoušejte 3000 Kč zdarma na sázení od Fortuny
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

👉 Vsaďte si za 200 Kč + 2000 Kč zdarma od Chance
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.

15. Zahrajte si v online kasinu zdarma

Poslední variantou, jak sehnat peníze, která se týká sázení, jsou online kasina. Ta nabízejí ještě větší množství her než online loterie a na vyhlášení výsledku nemusíte čekat tak dlouho.

Gold jackpot big

Online kasin opět existuje více, takže si můžete zvolit to, které vám bude nejvíce vyhovovat.

Výhodou je, že online kasina mnohdy nabízejí po registraci peněžní bonus o výši několika stokorun až tisícikorun, který můžete využít na vaše první sázky, což novým hráčům určitě přijde vhod!

🔥TIP: HRAJTE ZA PENÍZE OD KASINA🔥
👉 Podívejte se na nabídku online kasin a sázkových kanceláří v ČR
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

👉 Získejte 500 nebo 5000 Kč + další nejlepší bonusy a volná zatočení zdarma
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.

Nová online casina
Vstupní bonus 5000 Kč + 100 FREE SPINŮ ZDARMA (100 volných zatočení zdarma za registraci)
Vstupní bonus 50000 Kč + 50 FREE SPINŮ ZDARMA (50 volných zatočení zdarma za registraci + věrnostní bonusy)
Vstupní bonus 600 Kč + 500 Kč za registraci ZDARMA (600 Kč uvítací bonus bez rizika + 400 free spinů a 100 Kč sázka zdarma za registraci a ověření účtu)
Vstupní bonus 10000 Kč + 200 FREE SPINŮ ZDARMA (200 volných zatočení nebo 200 Kč za registraci + 10000 Kč k prvnímu vkladu)
Vstupní bonus 100000 Kč + 150 FREE SPINŮ ZDARMA (150 volných zatočení za protočení 1500 Kč + věrnostní bonusy)
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. | © Copyright 2023 MAXITIP