Co dělat, když se nudím: 20 tipů, jak se zabavit

Co dělat, když se nudím? Podívejte se na nejlepší tipy, jak se zabavit. Občas se stane, že prostě nevíme, co zrovna dělat.

Nudu ale snadno zaženete s následujícími 20 tipy na nejrůznější činnosti, které jsou čistě pro zábavu, ale i prospěšné.

Co dělat, když se nudím aneb 20 tipů, jak se zabavit

1. Vzdělávání

Hned na prvním místě samozřejmě nesmí chybět vzdělávání. Zkuste si procvičit jazyk, nebo se objednejte na kurz.

Skvělé jsou nejrůznější online kurzy, kde si můžete přednášky pustit víceméně vždy, když máte zrovna náladu.

Sebevzdělávání se bude skvěle vyjímat i v životopisu a kurzy vám mohou přinést celou řadu zajímavých dovedností a znalostí, které uplatníte i v běžném životě.

2. Cvičení a pohyb

Kromě vzdělávání je skvělým tipem také cvičení a pohyb. Jak se zabavit? Vyrazte na cvičební lekci do oblíbeného fitness centra, nebo si pusťte cvičební video na internetu.

Nezáleží na tom, jestli si dáte náročná kardio trénink, posilování nebo třeba protahování s prvky jógy.

Co dělat, když se nudíte? Zkuste jógu.

Během pohybu se zabavíte, uvolníte, a ještě uděláte něco prospěšného pro svou fyzickou kondici a zdraví.

Pohyb navíc zlepšuje i náladu, kdy můžete získat také další inspiraci pro to, co dělat jako další činnost.

3. Úklid

Snad nikdo nemůže říct, že má doma vždy dokonale uklizeno. Pokud se nudíte a všimnete si okolo sebe běžného nepořádku, stačí se pustit do úklidu.

co dělatt když se nudím uklízení

V rámci aktivit co dělat, když se nudím, je také skvělé zaměřit se na takový úklid, jaký běžně neděláte.

To v praxi znamená například srovnání a umytí kuchyňských skříněk, přerovnání knihovny, důkladně otření prachu ze všech poliček, mytí lustrů, oken, ale třeba i čištění pračky, myčky nebo trouby.

4. Plánování

Plánování je dobrou možností, co dělat, když se nudíte. Dopředu si tak naplánujete všechny potřebné aktivity a lépe si rozvrhnete čas na povinnosti i zábavu.

Co dělat, když se nudím? Plánujte

Potřebovat k tomu budete diář. A když ho nemáte, můžete si vytisknout týdenní nebo měsíční přehledy na internetu a doplnit si do nich to, co potřebujete.

Jistě tuto přípravu oceníte ve dnech, kdy nebudete mít času nazbyt, ale díky přesně rozepsanému plánu budete jasně vědět, co je vaším dalším úkolem a na co nemáte zapomenout.

5. Vaření a pečení

Mnoho lidí vyřeší problém co dělat, když se nudím, tím stylem, že se pustí do vaření nebo pečení. Vezměte si kuchařku a vyzkoušejte nový recept. Možná objevíte své nové oblíbené jídlo.

Když se nudíte, tak vařte

Přípravu pokrmů navíc jistě ocení i rodina, protože dobré jídlo je vždycky skvělý nápad. V rámci zkoušení nových receptů si můžete také udělat orientační rozpis jídel, jaká budete v týdnu vařit.

To vám pomůže při nákupu, kdy pořídíte potřebné suroviny a na nic důležitého nezapomenete.

6. Co dělat, když se nudíte? Udělejte si výlet

Na výlet nepotřebujete parťáka a ani vlastní auto. Pokud se zrovna nudíte, můžete si udělat výlet na kole po okolí, nebo se vypravit někam dál autobusem či vlakem.

Jak se zabavit? Udělejte si výlet

Stačí si najít zajímavosti a tipy na výlety ve vašem okolí a je to. Ideální je, když bude zrovna krásné počasí.

I v opačném případě se ale můžete vypravit alespoň do kavárny nebo cukrárny, kam si s sebou můžete vzít třeba oblíbenou knížku a trávit klidný den.

7. Sledování filmů nebo seriálů

Naprosto univerzální tip na to, jak se zabavit, patří sledování filmů a seriálů. Existuje totiž nekonečné množství možností, co si můžete pustit.

Netflix logo

Pro inspiraci mohou pomoci žebříčky nejlépe hodnocených filmů, populární seriály nebo třeba to, co zrovna frčí na některé streamovací platformě.

Jakmile narazíte na ten správný film nebo seriál, uteče vám několik hodin a ani nebudete vědět jak.

8. Čtení

Čtení je také řešením co dělat, když se nudím. Stačí si vybrat některou knížku, kterou máte ve své knihovně připravenou přesně na tuhle příležitost.

A pokud žádný takový titul nemáte, tak existují elektronické knihy, nebo můžete navštívit starou dobrou knihovnu.

vydělávání přes ebook

Alternativou jsou audio knihy nebo podcasty, kdy můžete poslouchání spojit i s jinou činností, jako jsou procházky, úklid nebo podobně.

9. Hledání nové práce nebo brigády

Jestli hledáte užitečnou činnost, co dělat, když se nudíte, určitě se vyplatí procházet inzeráty na brigády nebo práce.

Hlavně ve chvíli, kdy si chcete přivydělat, nebo máte zálusk na novou pracovní pozici.

Zabavte se vylepšením LinkedIn profilu

Kromě samotného procházení inzerátů se nezapomeňte také pustit do vylepšení svého profilu na LinkedIn nebo si doplňte nové dovednosti, kurzy či pracovní zkušenost do životopisu, aby vypadal co možná nejlépe.

10. Jak se zabavit? Skládejte

Pro ukrácení dlouhé chvíle existují nejrůznější stavebnice. Skládat si můžete například LEGO, ale třeba i obyčejné puzzle.

Co dělat, když se nudím - skládejte

Pokud si vyberete těžší motiv s větším počtem dílků, máte jistotu, že vás to na nějaký čas zabaví. Výsledný obrázek si navíc můžete nalepit na podložku a vystavit jako dekoraci.

S LEGO kostičkami zase rozvíjíte jemné motorické dovednosti i představivost při tvorbě vlastních jedinečných děl.

11. Věnujte péči svému tělu

Hlavně ženy si jako odpověď na otázku co dělat, když se nudím, zvolí péči o vlastní tělo. To může zahrnovat opravdu širokou škálu různých činností.

Pleťové masky, barvení obočí, péče o vlasy, manikúra a podobně. Počítá se i koupel s pěnou či vonnými olejíčky.

Připravit si můžete výborné pleťové masky z přírodních ingrediencí, které najdete doma, a mnoho dalšího.

Takto strávený čas péčí o vlastní tělo je skvělým způsobem, jak si dobít pomyslné baterky, a ještě ve výsledku o něco lépe vypadat.

12. Pusťte se do kreativní tvorby

Jak se zabavit? Pokud se chcete během volné chvíle i dostatečně odreagovat, není nic lepšího, než se pustit do kreativní tvorby.

To v praxi znamená malování, kreslení, ale třeba i vyšívání, pletení a podobně. Aktuálně je oblíbená například technika macramé, se kterou můžete vykouzlit krásné dekorace i praktické závěsy na květináče pro pokojové rostliny.

Obrovské množství inspirace pro kreativní tvoření najdete například na Pinterestu.

13. Zkontrolujte své finance

Praktickým a pragmatickým řešením situace co dělat, když se nudím, je kontrola financí. Podívejte se na své účty a prověřte, jestli dorazily všechny očekávané platby.

Zkontrolujte také, jestli máte všechny výdaje řádně zaplacené a zda není potřeba nastavit nové trvalé příkazy a podobně.

Peníze zdarma ihned od casina

Zkuste si také připravit finanční plán nebo rozpis, kde jasně uvidíte, na čem můžete ušetřit a kam tyto peníze vložit.

14. Prodejte své staré věci

V rámci doporučení na činnosti co dělat, když se nudíte, rozhodně nemůže chybět rada na prodej starých věcí. Podívejte se, co již nepoužíváte, a následně a se pusťte do prodeje.

Stačí předměty vyfotit a vystavit na některém z inzertních portálů. Výsledkem bude nejenom více místa, ale i nějaké ty vydělané peníze, za které si budete moci koupit něco nového.

V rámci třídění si také porovnejte sezónní věci, ať se vám zbytečně nepletou mezi aktuálně nošeným oblečením.

15. Pusťte se do investování

V rámci práce s financemi může být dobrou činností co dělat, když se nudím, i objevení investování.

Zkuste si o problematice investování zjistit více informací a vyberte si jeden či více produktů a způsobů, jak budete zhodnocovat své peníze.

Půjde o efektivně využitý čas, který se vám může v budoucnu zajímavě vrátit v podobě zhodnocení investic.

16. Vyřešte dlouho odkládané záležitosti

Když nevíte, co máte zrovna dělat a jak se zabavit, je to ideální chvíle pro vyřešení déle odkládaných problémů. To opět může mít celou řadu podob.

Můžete se objednat k lékaři na preventivní prohlídku, konečně si sjednat výhodnější pojištění a podobně.

Seznam restů běžně bývá poměrně dlouhý, takže si v něm jistě najdete něco, co můžete zařídit nebo alespoň naplánovat a domluvit ihned.

17. Vyzkoušejte meditaci

Někdy je nejlepším řešením co dělat, když se nudím, prostě a jednoduše odpočinek. Tuto volnou chvíli můžete využít pro trénink meditace, díky které se zklidníte a více uvolníte.

Nudíte se? Zkuste meditaci

Procvičení meditačních technik se vám může hodit i v budoucnu ve chvílích, kdy si budete chtít vyčistit hlavu a soustředit se na přítomný okamžik.

Meditací vás mohou provádět na kurzu, ale i pomocí namluveného videa.

18. Protřiďte si šatník

Mezi často odkládané povinnosti, na které je čas až ve chvíli, kdy řešíte co dělat, když se nudíte, patří protřídění šatníku.

Každý kousek oblečení pečlivě prohlédněte a důkladně si promyslete, jestli ho ještě budete nosit. Pokud ne, můžete ho dát na prodej, darovat nebo vyhodit.

K vyhazování přistupujte ale až ve chvíli, kdy je oblečení opravdu ve špatném stavu. I takové staré triko navíc může ještě chvíli sloužit například jako hadr.

19. Věnujte se domácím mazlíčkům

Ve chvíli, kdy máte domácího mazlíčka, máte další odpověď na otázku co dělat, když se nudím. Jednoduše se budete věnovat svému domácímu mazlíčkovi.

Jak vydělat 1000 Kč denně venčením psů?

To může znamenat procházku se psem, čištění klece pro morče, králíka či jiné zvíře, česání srsti, zkrácení drápků, ale třeba i trénink nových kousků.

Rozhodně se počítá i společný odpočinek nebo hra s vaším zvířetem, které jistě bude rádo, že mu věnujete pozornost.

20. Nudíte se? Zkuste online kasino (+5000 Kč bonus)

Jedním z tipů co dělat, když se nudíte, je vyzkoušení online kasina.

Za registraci či pro první hry můžete získat tyto peněžní bonusy zdarma (např. 3000 Kč nebo 5000 Kč).

Zkušební hry jsou navíc zpravidla bezplatné, takže si to můžete opravdu jen tak v klidu a nezávisle vyzkoušet pro ukrácení dlouhé chvíle.

Jak vyhrát na automatu 198400 Kč

Díky pestrému výběru nejrůznějších her si každý přijde na své. Kromě online automatů si tak můžete vyzkoušet i klasické hry, jako jsou rulety, poker a podobné.

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.

Nová online casina
Vstupní bonus 5000 Kč + 100 FREE SPINŮ ZDARMA (100 volných zatočení zdarma za registraci)
Vstupní bonus 50000 Kč + 50 FREE SPINŮ ZDARMA (50 volných zatočení zdarma za registraci + věrnostní bonusy)
Vstupní bonus 600 Kč + 500 Kč za registraci ZDARMA (600 Kč uvítací bonus bez rizika + 400 free spinů a 100 Kč sázka zdarma za registraci a ověření účtu)
Vstupní bonus 10000 Kč + 200 FREE SPINŮ ZDARMA (200 volných zatočení nebo 200 Kč za registraci + 10000 Kč k prvnímu vkladu)
Vstupní bonus 100000 Kč + 150 FREE SPINŮ ZDARMA (150 volných zatočení za protočení 1500 Kč + věrnostní bonusy)
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. | © Copyright 2023 MAXITIP